fbpx

Bal 2023

V Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przeszedł do historii. 22 kwietnia 2023 r. ponad 200 Gości połączyło świetną zabawę z pomaganiem. Bal Marzeń to spotkanie Przyjaciół, życzliwych ludzi, to możliwość nawiązania wspaniałych relacji, to po prostu miejsce gdzie dzieje się dobro! Dochód z balu to ponad 100 000 złotych, które w całości zostaną przeznaczone na stworzenie mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami w Osadzie Janaszkowo.

Wielkie marzenie….

Podczas uroczystego powitania Goście Balu obejrzeli film, w którym bohaterowie Emilia, Małgosia i Mirek opowiadali o sobie i wielkim marzeniu… Z powodu niepełnosprawności wymagają codziennego ogromnego wsparcia we wszystkich czynnościach, ale chcą godnie żyć, chcą być niezależni, aktywni i w miarę możliwości samodzielni. To dla nich i wielu innych osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową powstają mieszkania wspierane.

Od czerwca 2021 r. w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach (gm. Ślesin) funkcjonuje część rehabilitacyjna, która powstała w ramach pierwszego etapu generalnej modernizacji obiektu. Przed Fundacją kolejny etap – modernizacja i wyposażenie wyższych kondygnacji, gdzie powstaną mieszkania wspomagane.

Moc atrakcji!

„Jeszcze nigdy nie byłam na balu, na którym wszyscy tak świetnie się bawili i mieli mnóstwo radości z tego, że są razem i mogą tyle wspólnie zrobić!” – powiedziała Pani Kasia, która po raz pierwszy uczestniczyła w Balu Marzeń. Goście, którzy brali udział w poprzednich balach spodziewali się wspaniałej atmosfery, jednak i tak organizatorowi udało się ich mile zaskoczyć!

Gości powitała formacja taneczna „Heels on wheels” złożona z czterech fantastycznych kobiet, które tańcząc na wózkach wzbudziły wiele emocji i podziwu. Gwiazdą wieczoru był kwartet Artystów Szafa Gra z różnorodnym i perfekcyjnie przygotowanym repertuarem przebojów z lat 70-tych i 80-tych.

Goście Balu wzięli udział w loterii, w której Przyjaciele Fundacji przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród. Były też licytacje wartościowych przedmiotów w tym m.in. obraz „Taka jedna Boho” Krystyny Ruminkiewicz, piłka od Marcina Gortata z autografem, fotografia Szymona Brodziaka, obraz „Semafor” Anny Hameli, obraz Abstrakcja „Dobrostan” Katarzyny Kraczkowskiej, piękna skórzana torebka od Etui Bags, rękawice bokserskie z autografem Mike’a Tysona, numer startowy Piotra Żyły, piłka z podpisami zawodników Lecha Poznań, czy lot widokowy paralotnią.

Aukcje prowadził bardzo przekonywujący duet – Zygmunt Chajzer wspólnie z Krystyną Sokołowską Miss Polonia. Rekordową kwotę na aukcji zdobyło dzieło Szymona Brodziaka, Przyjaciela Fundacji pt. „Kula”. Nowy właściciel nabył je za kwotę 20 000 zł.

Idea PODAJ DALEJ

„Nasi Goście podkreślają, że udział w Balu i możliwość zaangażowania się w działania Fundacji daje im poczucie, że tworzą coś ważnego dla innych. To jest właśnie prawdziwe PODAJ DALEJ!” – podkreśla Zuzanna  Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji. – „Otrzymujemy bardzo dużo podziękowań za to, że wróciliśmy do organizacji Balu po 3 latach przerwy. Podziękowania za to, że podczas Balu łączymy ludzi, którzy prowadzą firmy różnych branż, wykonują różne zawody, pochodzą z różnych miast, a tutaj mają okazję spotkać się! Łączy ich chęć pomagania, robienia czegoś dobrego, wspierania ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują. Dla nas to ogromnie ważne, że  mamy ich wokół, że możemy na nich liczyć. To dodaje nam skrzydeł, energii i motywacji do pracy. Ogromne podziękowania kieruję do Partnerów Balu i Zespołu Fundacji PODAJ DALEJ, który przez kilka miesięcy intensywnie pracował nad przygotowaniem imprezy! Niezwykła atmosfera podczas Balu to również zasługa niezawodnego przyjaciela Janusza Lipińskiego, który wspiera nas w organizacji od pierwszego balu, a kiedy wybija godzina rozpoczęcia imprezy prowadzi nas dynamicznie przez wszystkie punkty programu, buduje napięcie i uwalnia emocje.” – dodaje.

Bal odbył się w Golinie w Hali Widowiskowo-Sportowej, którą udało się przeobrazić w salę balową.  Pięknie dziękujemy Partnerom Balu, Gościom i wszystkim Przyjaciołom, którzy trzymają kciuki za naszych Podopiecznych i którzy pomagają nam spełniać ich marzenia.

Podczas Balu odbyła się też premiera nowej i bardzo prostej możliwości pomagania! Można już przekazywać darowizny dla Fundacji na numer telefonu: 516 174 141.

Całkowity dochód z tegorocznego Balu Marzeń będzie przeznaczony na stworzenie Osady Janaszkowo. Na ten ośrodek bardzo czekają osoby z niepełnosprawnością.  

Pomagać nam można cały rok:

Państwa 1,5% podatku ma wielką moc i pomoże zbudować Osadę Janaszkowo! Aby przekazać 1,5% podatku Fundacji PODAJ DALEJ wystarczy do zeznania podatkowego wpisać KRS 0000 197 058. Pięknie dziękujemy i zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego i bezpiecznego programu do rozliczania podatków – PITax.pl

Będziemy wdzięczni za darowizny finansowe. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, nr: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123 lub szybkim przelewem/ BLIKiem, a także na numer telefonu: 516 174 141

❤ Mogą Państwo również zorganizować zbiórkę na Facebooku, na przykład z okazji własnych urodzin lub licytować przedmioty na grupie Niespodzianki PODAJ DALEJ 

Życzymy wszystkiego dobrego! Do zobaczenia na Balu! Nie możemy doczekać się tego spotkania 🙂
Drużyna Fundacji PODAJ DALEJ